Anasayfa / Avcılık / Kaçak Avcılık Yaban Hayatını Olumsuz Etkiliyor….

Kaçak Avcılık Yaban Hayatını Olumsuz Etkiliyor….

Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Sezgin Akay, Düzce’de yapılan kaçak avcılığın, yaban hayvan envanterini olumsuz etkilediğini söyledi.

Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Sezgin Akay, Düzce‘de yapılan kaçak avcılığın, yaban hayvan envanterini olumsuz etkilediğini söyledi.

Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde özellikle Yedigöller YabanHayatı Koruma Sahası’nda geyik ve karaca popülasyonunda artış yerine düşüş yaşandığını belirtti.

Akay, son yıllarda yaban hayvanlarının sayısında azalma olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bunun nedeni kaçak avcılığın fazla olmasıdır. Yaban hayatının bulunduğu köylerde bundan sonra ciddi anlamda koruma faaliyeti göstereceğiz. Bunun öncesinde bu köylerde bilinçlendirme çalışması yapacağız. Muhtar ve köylüler ile bir araya gelip ne gibi katkıların yapılabileceğini değerlendireceğiz.”

“Foto kapanlar kaçak avcılığın önüne geçiyor”

Orman içi sahalarına foto kapanlar yerleştirildiğini ve anlık görüntüyü sunduğunu anımsatan Akay, “Bölge geneline yaklaşık 30 foto kapan yerleştirdik. Foto kapanlar aldığı anlık görüntüyü koruma ekiplerimize aktarıyor. Bunlar sayesinde 15 avcıya işlem yapıldı. Koruma konusunda en etkili mücadelemiz foto kapanlar oluyor. Bunların sayısını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

180 kiloluk domuzu görenler gözlerine inanamadı…

Yazıbaşı Mahallesi mevkiinde bir grup avcı, mahsullere zarar veren domuzun öldürülmesi için ...