Balıkcılık

Kafesle Balık Avına Ceza

Hatay’da yasak olduğu halde kafes balıkçılığı ile avlanan 3 kişiye, 2 bin 769 TL para cezası verildi.
Samandağ ve İskenderun ilçe tarım müdürlükleri tarafından, kafes ve dinamitle avcılık faaliyetleri açısından yapılan denetimler sıklaştırıldı. Temmuz ayı içerisinde su ürünleri kontrol teknesi ile Hatay’ın sahillerinde yapılan denetimlerde 110 kafese el konulurken, bu yöntemle avcılık yapan 3 kişiye toplam 2 bin 769 TL ceza uygulandı. Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, kafesle avcılığının özellikle nesli tükenme tehlikesi bulunan lahos, orfoz gibi balıklar üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi.
Tüfekçi, avlanılan balıkların genelde küçük boyda olduklarından üreme şansı bulunmadığı ve nesillerinin tükenmesi tehlikesini artırdığını söyledi. Tüfekçi, ayrıca vatandaşların balık popülasyonuna zararlı bu yöntemlerden uzak durmaları ve bu faaliyetleri denetimle sorumlu kurumlara ihbar etmelerinin önemli olduğunun altını çizdi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu