Avcılık

Karaca avlamaya çıktı…

Düzce’de karaca avlamak amacıyla ormana gelen kişi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Kaçak avcının ekipleri görünce sakladığı tüfeği, ağaç dibinde bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü ekipleri, av yasağının başlamasıyla birlikte ormanlık alanlarda, denetimleri arttırdı. Merkeze bağlı Uğur köyü yakınlarındaki ormanlık alanda denetim yapan ekipler, park halindeki bir aracın durumundan şüphelenip, beklemeye başladı.

Ekipler bir süre sonra, aracın yanına gelen üzerinde avcı kıyafeti olan kişiyi yakaladı. Şüphelinin aracında ve üzerinde yapılan aramada herhangi bir av malzemesine rastlanmadı. Ormanlık alanda arama yapan ekipler, araçtan yaklaşık 100 metre uzaktaki bir ağacın altında, yakalanan kişiye ait tüfeği buldu.

Bu kişiye avcılık belgesi olmadan avlanma, haznesini iki fişek sınırlamadan avlanma, avlanma süresi dışında avlanma ve yaban hayvanlarını üreme döneminde rahatsız etme suçlarından toplam 2 bin 909 TL para cezası uygulandı.

Kaynak: hurriyet.com.tr

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu