Balıkcılık

Karataş’ta Yavru Balık Katliamı

Adana’nın Karataş ilçesinde balıkçı teknelerinden dökülen ve kıyı boyunca sahile vuran yüzlerce yavru balık tepkiye neden oldu.

Adana’nın Karataş ilçesinde balıkçı teknelerinden dökülen ve kıyı boyunca sahile vuran yüzlerce yavru balık tepkiye neden oldu.

Yürüyüş yapan vatandaşlar, Maliye Siteleri’nin fenere kadar olan sahil yolunda kıyıya vuran yavru denebilecek büyüklükteki ölü balıklarla karşılaştı. Trol ağ kullanarak avlanan balıkçıların uygunsuz olarak yaptıkları avcılıktan dolayı yavru balık katliamına neden olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Balıkçılar, 24 göz olması gereken trol ağının gözeneklerinin kör göz adı verilen 18’lik daha küçük trol ağı kullanıyor. Bu yüzden açıkta trol teknelerinin küçük balıkları yakalayıp, kıyıya 5 kilometre açıkta denize dökmesi sonucunda kıyıya vuran ölü balıklarla burada böyle bir çevre kirliliği yaşandı” dedi.

Balık katliamına ve meydana gelen çevre kirliliğine tepki gösteren vatandaşlar, bilinçsiz avlanan balıkçılara karşı önlem alınmasını istedi

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu