Anasayfa / Balıkcılık / Karataş’ta Yavru Balık Katliamı

Karataş’ta Yavru Balık Katliamı

Adana’nın Karataş ilçesinde balıkçı teknelerinden dökülen ve kıyı boyunca sahile vuran yüzlerce yavru balık tepkiye neden oldu.

Adana’nın Karataş ilçesinde balıkçı teknelerinden dökülen ve kıyı boyunca sahile vuran yüzlerce yavru balık tepkiye neden oldu.

Yürüyüş yapan vatandaşlar, Maliye Siteleri’nin fenere kadar olan sahil yolunda kıyıya vuran yavru denebilecek büyüklükteki ölü balıklarla karşılaştı. Trol ağ kullanarak avlanan balıkçıların uygunsuz olarak yaptıkları avcılıktan dolayı yavru balık katliamına neden olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Balıkçılar, 24 göz olması gereken trol ağının gözeneklerinin kör göz adı verilen 18’lik daha küçük trol ağı kullanıyor. Bu yüzden açıkta trol teknelerinin küçük balıkları yakalayıp, kıyıya 5 kilometre açıkta denize dökmesi sonucunda kıyıya vuran ölü balıklarla burada böyle bir çevre kirliliği yaşandı” dedi.

Balık katliamına ve meydana gelen çevre kirliliğine tepki gösteren vatandaşlar, bilinçsiz avlanan balıkçılara karşı önlem alınmasını istedi

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Balik yok diye aglarlar yavru baliklari denize döküyorlar.Anlamakta zorluk cekiyorum.SuperMuzo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Işıkla Avcılık yasaklandı…

Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, denizlerde ve iç sularda yapılacak ticari ve ...