Sıradışı Haberler

Kastamonu’da Kaçak Avcılığa Ceza Yağdı

Kastamonu’da kaçak avcılık yapan 81 kişiye, 58 bin 500 lira ceza kesildi.

Kastamonu’da kaçak avcılık yaptığı iddiasıyla 81 kişiye 58 bin 500 lira ceza kesildi.

Kastamonu Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürdürülebilir avcılık ve yaban hayatının korunması amacıyla ekiplerin 24 saat esaslı çalıştığını söyledi.

2013 içerisindeki denetimlerde yakalanan 81 kişi hakkında işlem yapılarak 63 ev tüfeği, 6 ses cihazı ve aküye el konulduğunu ifade eden Uyanık, şöyle konuştu:

“Sorumluluk sahalarımızda av koruma ekibimiz tarafından gerçekleştirilen denetimlerde usulsüz şekillerde avlanan kişiler yakalanarak gerekli işlemler yapıldı. Bu kapsamda 81 kişiye 49 bin idari, 9 bin 500 lira tazminat olmak üzere toplam 58 bin 500 lira cezai işlem uygulandı. Ayrıca avlanmada kullanılan ekipmanlarına da el konuldu.”

Uyanık, kış mevsimi dolayısıyla ekiplerin mesailerinin artırıldığını, yaban hayvanları için yemleme çalışmalarına başlandığını kaydetti.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu