Avcılık

Yasaklar insana tatlı geliyor

Sivas’ın Divriği ilçesinde vurduğu keklikleri satmak için dondurduğu tespit edilen kişiye, 11 bin 750 lira ceza kesildi.Divriği İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları yol kontrolünde durdurdukları H.Y’nin hareketlerinden şüphelenerek araçta arama yaptı. Yapılan aramada, H.Y’nin belirli sürelerle avladığı 31 kınalı keklik bulundu. H.Y’nin, avladığı kekliklerin etini dondurarak İstanbul’da satmayı planladığı tespit edildi.

Hakkında işlem yapılan H.Y’nin aracında ele geçirilen dondurulmuş keklik etleri, Orman ve Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü Sivas Şubesi ekiplerine belirlendi. H.Y’ye, avcılık belgesi olmadığı ve keklik sayısını aştığı gerekçesiyle 11 bin 750 lira ceza kesildi.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürü Selami Şahinbay, yaptığı açıklamada,

“Divriği merkez jandarma komutanlığının yapmış olduğu yol kontrolü esnasında şüphelendikleri bir araçta tespit etmiş oldukları 31 adet keklik üzerine, biz olay yerine intikal ettik. Bunun neticesinde ilgili şahıs hakkında avcılık belgesi olmadan ve keklik sayısında aşım da yaparak 31 tane Kınalı kekliği avladığı için 10 bin 750 liralık tazminat cezası kesilecek. Bunun yanında da bin liralık idari para cezası uygulanacak” diye konuştu.
Değer mi bunlar gerisini siz düşünün.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu