Anasayfa / Avcılık Kararları / Tavşan ve Keklik Avı Kapandı

Tavşan ve Keklik Avı Kapandı

Türkiye genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan Tavşan ve Keklik Avı 29 Ocak 2012 da sona erdi.Yaban domuzu, çakal ve bazı su kuşlarının avlanması ise 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hayrettin Özcan, tavşan ile birlikte keklik avının da sona erdiğini, avcıların bundan sonra av yasağı konulan hayvanları avlamamalarını, aksi takdirde güvenlik birimleri tarafından yapılacak kontroller sonucunda haklarında yasal işlem yapılacağı uyarısında bulundu. Özcan, birinci grup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ile ikinci grup kuşlardan kum kekliği, Kınalı keklik ve kaya kekliği avının sona erdiğini belirterek, “Pazar günü itibariyle tavşan ve keklik avı sona ermiştir. Avcı arkadaşlarımızdan yasaklara uymalarını, uymayanları uyarmalarını istiyoruz. Av hayvanlarının üreme mevsimi başlamıştır” dedi.

Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği Başkanı Özcan, üçüncü grup kuşlardan kaya güvercini, tahtalı, sakarmeke, sakarca kazı, yaban ördekleri, su çulluğu ile ikinci grup memelilerden yaban domuzu ve çakal avının ise 26 Şubat 2012 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2013-2014 Av Sezonu Sona Erdi

Bursa’da kaya güvercini, tahtalı, karatavuk ve çulluk avı ile alakarga, küçük karga, ...