Avcılık

Kınalı Keklikler Doğaya Bırakıldı

Şırnak Orman ve Su ileri Şube Müdürlüğünce yapılan kontrollerde ele geçirilen 5 kınalı keklik Cudi Dağı’nda doğal ortamına salındı.

İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Orhan Kalay, yaptığı açıklamada; Şırnak sınırları içerisinde gerek kolluk kuvvetlerince gerekse kendi ekiplerince muhtelif zamanlarda yapılan av koruma ve kontrollerde ele geçirilen kınalı keklikleri koruma altına aldıklarını söyledi.

Bazı bölgelerde kınalı keklik popülasyonunun artırılmasını istediklerini kaydeden Kalay, genetik çeşitliliğin korunması, doğa korumayla ilgili farkındalığın arttırılması, bozulan ekolojik dengeye olumlu katkıda bulunmak ve çekirge, süne gibi zararlılarla biyolojik mücadele edilmesi amacıyla kınalı keklikleri Cudi Dağı’nda doğaya saldıklarını belirtti.

Kalay, İl Şube Müdürlüğünce 2012 ve 2013 yılı içerisinde av koruma ve kontrollerinde yasadışı avcılık nedeniyle el konulan yaban hayvanları için toplam 68 bin 456 lira idari yaptırım uygulandığını sözlerine ekledi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu