Sportif Balıkçılık

Konya’da Çağlayan Göleti’ne 5 bin yavru Sazan…

Bozkır Çağlayan Göletinde balık popülasyonunun artırılması amacıyla Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından 5 bin yavru balık salımı yapıldı.

Seydişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Durmuş, bölgedeki su havzalarından Çağlayan Göletinde balık popülasyonun artırılması amacıyla yavru balık salımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Durmuş, yaptığı açıklamada “Tarım Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen su kaynaklarının balıklandırılması projesi kapsamında ilçemiz Bozkır’da her sene olduğu gibi bu sene de  Çağlayan Göletine 5 bin sazan yavrusu salımı gerçekleştirildi.

Çağlayan Göletine bırakılan bu balıklar bölgemizde balıkçılığın gelişmesi için büyük önem arz ediyor. Lütfen avlanma mevsimine ve avlanma kurallarına uyalım. Doğal kaynaklarımızı koruyalım” dedi.

Kaynak: denizhaber.net

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu