Avcılık

Köpeğinizin Pasaportu

Küçük dostunuz ailenizin önemli bir üyesidir. Her yıl birçok evcil hayvan çalınmakta veya kaybolmaktadır. Küçük dostunuzun kaybolmasını ve çalınmasını önlemek için en gelişmiş kimliklendirme sistemi olan mikroçipi düşünmelisiniz.Yurt dışı çıkışlarda kan testi ile beraber zorunlu uygulamadır.Mikroçip uygulaması Köpek ve kedinizin kimlik numarasının benzersizliğini garanti altına alacaktır.

Mikroçip bir pirinç tanesi büyüklüğünde ve içerisinde dünyada bir örneği daha olmayan bir numara barındıran minik elektronik cihazlardır. Vücuda %100 uyumlu biyo-cam diye adlandırılan bir madde ile kaplanmıştır ve vücuda yerleştirildikten kısa bir süre sonra deri altı bağ dokusu ile kaplanarak hissedilemez bir duruma gelmektedir. Mikroçipler deri altı enjeksiyon yöntemi ile takılır uygulama

sırasında nadiren sakinleştirici kullanılır, yerleştirme işlemi 1dk sürer ve takılan mikroçipin numarası merkezi veri tabanına kedi ve köpek sahibinin bilgileri girilerek internet ortamına kaydedilir.

Mikrocip sistemi giderek daha çok önem kazanmaktadır.Evcil kedi ve köpek dostlarımızın kaybolması ve çalınması durumlarda en gelişmiş yöntemin mikroçip olduğunu düşünebilirsiniz. Mikroçip uygulaması evcil hayvanınızın kimlik numarasının benzersizliğini garanti altına alacaktır. Başkent Yenimahalle Veteriner Kliniğimizde mikroçip tarayıcıları hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Diğer tanımlama yöntemleri ile karşılaştırıldığında; defalarca kaybolan künyelere veya dövmeye göre çok daha ucuz ve insancıl ve moder bir uygulamadır. Evcil hayvanınızın kaybolması durumunda, bir veteriner kliniğine götürüldüğünde okuyucusuyla kontrol edilerek sahibi ile buluşturulması sağlanır. Ayrıca son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler sonucunda evcil hayvan sahiplerinin, küçük dostlarına mikroçip taktırması ve bu numara ile belediyelere kayıt yaptırması zorunluluk haline getirilmiştir. Avrupa birliği ülkeleri seyahat sırasında evcil hayvanların mikroçip taşıyıp taşımadığını kontrol etmektedirler.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu