Sıradışı Haberler

Köpeklere Dayaklı Eğitim

Savcılık soruşturma açtı.Antalya’da bir köpek eğitim merkezinde iki çalışanın, eğitim veya pansiyon  amaçlı bırakılan köpeklere küfür ederek tekme tokat dayak atmalarına ilişkin  görüntüler üzerine Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca firma hakkında soruşturma  başlatıldı.

Görüntülerdeki çalışanların kimliklerine ilişkin eğitim merkezi sahibi Tayfun  Acar, birinin adının Tansu, diğerinin de Yunus olduğunu söylediğini, ancak  yanlarında çalıştırdıkları bu iki kişinin tam isimlerini bilmediğini  kaydetti.

Video görüntüleri üzerine bir inceleme başlatan Antalya Büyükşehir Belediyesi  Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, bugün köpek eğitim merkezine bir ekip gönderdi.  Denetim ve gerekli soruşturmanın sürdürüldüğünü açıklayan Veteriner İşleri Şube  Müdürü Özgür Erkan, soruşturma neticesinde kanuni yaptırımların uygulanacağını  kaydetti.

BÜYÜK TEPKİ OLUŞTU

Köpeklerin dövülme görüntüleri, twitter, facebook gibi sosyal paylaşım  sitelerinde de büyük yankı uyandırdı. Hayvanseverler köpekleri dövenlere  tepkilerini dile getirirken, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne de yüzlerce  şikayet gitti.

BAŞKAN AKAYDIN KINADI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın da tepkiler  üzerine twitter hesabından olayı kınadı. Yaşanan bu olayın herkes kadar  kendisinin de kanını dondurduğunu belirten Akaydın, “Emniyetimizle işbirliği  halinde konuyla ilgili inceleme başlattık. Umarım başka bir yerde böylesi vahşi  görüntülere bir daha rastlamayız” dedi. Akaydın, şöyle dedi:

“Bugün basına yansıyan Duacı Köyü köpek eğitim merkezinde yaşanan olayı bir  hayvansever ve insan olarak şiddetle kınıyorum. Olaydan haberdar olur olmaz  konuyla ilgili inceleme başlattık. Gereken cezanın ve yaptırımın  uygulanacağından kimsenin şüphesi olmasın. Ne Antalya’da ne de başka bir yerde  böylesi insanlık dışı bir vahşetin bir daha yaşanmamasını diliyorum.”

 

 

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu