Balıkcılık

Lapsekili Balıkçının Lüfer Şansı

Suluca köyünde balıkçı Ahmet Akdemir’in denize bıraktığı ağlarına, yaklaşık 500 lüfer takıldı

Lapseki ilçesinde bir balıkçı, tek seferde yaklaşık 500 lüfer yakaladı.

Sulucu köyünde balıkçılık yapan Ahmet Akdemir, av sezonunun başlamasıyla takımlarını hazırlayıp balık tutmaya başladı. Sezon başında umduğu avı bulamayan Akdemir’in ağlarına, Kurban Bayramı’nın ardından açıldığı denizde tek seferde yaklaşık 500 lüfer takıldı.

Ahmet Akdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Akdemir-1” isimli teknesiyle denize açıldıklarını ve lüfer sürüsüne denk geldiklerini söyledi.

Bunun üzerine denize ağ bıraktıklarını anlatan Akdemir, “Sezon balığı palamuttan beklediğimizi bulamadık. Umutlarımızı bir başka sezon balığı olan lüfer balığına bağladık. Bizim buralarda gözükmeye başladığını duyduk. Denize açıldığımız an resmen piyango isabet etti. 500’ün üzerinde balık yakaladık. İnşallah devamı olur. Bu yıl lüfer balığının oldukça çok olacağını söyleniyor biz bugün bir başlangıç yaptık, Allah bereket versin. Allah tüm balıkçı arkadaşlara balık yakalamayı nasip etsin” diye konuştu.

Balıkların, ilçedeki balık haline ve İstanbul’a gönderileceği öğrenildi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu