Yeşil Doğa

Leoparı getir sıfır otomobili götür

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt kırsal kesiminde yaşadıkları belirtilen leoparları korumak amacıyla bir proje başlattıklarını söyledi. Proje kapsamında Eruh İlçesi’ndeki vatandaşlara bilgi veren Vali Aydın, kırsal kesimde karşılaşılması durumunda öldürmeyip leoparı sağ getiren her vatandaşa sıfır model bir araba hediye edeceğini söyledi.
Siirt Valisi Ahmet Aydın, Güneydoğu Anadolu’da leopar koruma projesinin ilk ayağının, Siirt’in Eruh İlçesi’nde başladığını açıkladı. Eruh İlçesi’nde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Aydın, Siirt’te daha önce bir takım mevkilerde leoparların görüldüğünü hatırlatarak, Köyünüzde, beldenizde leoparları gördüğünüzde koruyun lütfen. Elinizden geldiği kadar koruyun hatta ben şu sözü de veriyorum.
Eğer canlı bir leopar bulup da bunu tespit ederseniz. Sıfır bir araba vereceğiz söz veriyorum dedi. Vali Ahmet Aydın, proje ile ilgili yaptığı bilgilendirmeden sonra, toplantıya katılan köy muhtarlarına leoparlar hakkında yaklaşık 3 saat konferans verdi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sacma Sapan seylerle ugrasmayin.Yardim edeceksiniz kisin hayvanlar ac kaliyor,köpekler katlediliyor, Bohcacilar…..öyle hayirli birseylerle ugrasin.Dogayi Doga Birakin artik.Saygilarimla YabanClub

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu