Sıradışı Haberler

Marmaris’i Sevenler Denizi Temizledi

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde 3 gün sürecek deniz dibi temizliği çalışmalarının ilk etabı Uzunyalı Sahili’nde gerçekleştirildi.
20’si gönüllü, 5’i Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyesi 25 dalgıçla yapılan çalışmalarda, 1 kamyonet dolusu çöp toplandı. Marmaris Kaymakamlığı, yaklaşan Turizm Haftası öncesinde İlçe Turizm Müdürlüğü, Belediye ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın da desteğiyle cennet koylarda deniz dibi temizliği başlattı. Üç gün sürücek olan temizlik çalışmalarının ilk etabı Uzunyalı Mevkisi’nde yapıldı. Buradaki çalışmalara AKUT’tan 5 ve ilçedeki dalış merkezlerinden 20 gönüllü dalgıç katıldı. Yaklaşık 3 saat süren dalışlarda, deniz dibinden otomobil lastiğinden halıya, pet şişeden tenekeye bir kamyonet dolusu atık çıktı.

Temizlik çalışmalarına yarın Aktaş mevkisi, Günnücek Sahili’nde, 12 Nisan Pazar günü de İçmeler mevkisinde devam edilecek.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu