Anasayfa / Yeşil Doğa / Yaban Hayatı Koruma Uyarısı

Yaban Hayatı Koruma Uyarısı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Muş Şube Müdürü Haydar Daşdemir, kentin yaban hayatı bakımından oldukça zengin olduğunu ancak son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri, kaçak ve usulsüz avcılık nedeniyle av hayvanlarının sayısında hızlı bir düşüş yaşandığını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlayan av sezonunun 2 Mart tarihinde tamamlandığını anımsatan Daşdemir, av hayvanlarının şubat ayı sonu itibariyle üremeye başladığını, üreme ve çoğalma zamanlarının kendileri için çok önemli olduğunu bildirerek, bu tarihlerde avcılık yapılmasının kesinlikle yasak olduğunu vurguladı.

Kötü geçen kış şartlarının yaban hayatı üzerindeki etkisini en aza indirmek için son iki yılda toplam 21 ton yemleme çalışması yaptıklarını kaydeden Daşdemir, sürdürülebilir bir yaban hayatı için halkla el ele yapılan kampanyaların kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Çıldır Gölü’nde de ortaya çıktı…

VAN Gölü Havzası’ndaki Sarımehmet Baraj’ında 2 yıldır görülen ve istilacı tür olarak ...