Yeşil Doğa

Naylon Poşetler Ücretli Hale Geliyor

Doğada çözülmesi yıllar süren ve kanserojen madde barındıran naylon poşetler, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 25 – 50 kuruş arasında değişen fiyatlarla satılacak.
İnsan sağlığına ve doğaya zararı nedeniyle kullanımı sık sık tartışma konusu olan naylon poşetler, 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren ücretli hale gelecek. Naylon poşetler için ilk etapta 25 – 50 kuruş arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak.

”HEM SAĞLIĞIMIZI HEM EKOSİSTEMİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Doğada çözülmesi yıllar süren naylon poşetin kullanımının azaltılması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Naylon poşet hem sağlığımızı hem de ekosistemi olumsuz yönde tehdit ediyor. Ülkemizde ortalama veriler ile bir aylık naylon poşet tüketimi 250 bin ton civarında. Hem vatandaş kendi sağlığı için hem de ilgili bakanlıklar çevre kirliliğine karşı naylon poşet kullanımı konusunda tedbir almalıdır” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu