Yeşil Doğa

Üniversite Öğrenileri Çöp Topladı

Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, Karaağaç Doğa Temizliği ve Keşkek Günü isimli bir etkinlik düzenlendi. Karaağaç köyü sınırları içinde bulunan mesire alanında piknikçiler tarafından atılan çöpler.

Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, Karaağaç Doğa Temizliği ve Keşkek Günü isimli bir etkinlik düzenlendi. Karaağaç köyü sınırları içinde bulunan mesire alanında piknikçiler tarafından atılan çöpler, yaklaşık 200 öğrenci tarafından toplandı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faysal Gökalp, “Karaağaç Göleti de üniversitemizin sosyal kullanım alanının bir parçası. Biz burayı üniversite öğrencilerine lâyık, sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak bir şekilde kullanmak istiyoruz. Bunu yapmak için buraya katkı sağlamamız, temizlememiz gerekiyor. Gerek üniversite öğrencileri gerekse çevre halkının buradan daha iyi yararlanabilmesi için düzenlemek, güzelleştirmek istiyoruz. Kurumsal düzenlemeye gerek olmadan da üniversitemizin bütün bölümleriyle burada kürek ve balıkçılık etkinlikleri yapılabilir.” dedi.

Ardından Prof. Dr. Gökalp ve öğrenciler, ellerinde naylon torbalarla mesire alanında bulunan çöpleri topladı. Bazı öğrenciler de, “Çevreyi bu kadar kirletmesinler. Zaten doğanın dengesi iyice bozuluyor, insan olarak bizim bozmaya hakkımız yok.” şeklinde konuştu.

universite-ogrenileri-cevre-kirliligine-dikka-4613356_400 usak-universitesi-ogrencileri-cop-topladi-227450 usak-universitesi-ogrencileri-cop-topladi-227451 usak-universitesi-ogrencileri-cop-topladi-227453

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu