Sıradışı Haberler

Kiyoshi Kimura“Ton Balığı Kralı”

Satın alma Rekoru Kimura’da….

Japonya’da her yıl gerçekleştirilen geleneksel balık mezadı, bu sene de Tokyo’daki bir balık pazarında gerçekleşti. Bu sene, mavi yüzgeçli bir orkinos balığı 193,2 milyon Yen’e (11 milyon TL) satıldı.

Japonya’da yeni yılı kutlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak bir balık mezadı açılıyor. Bu sene de yeni yılı kutlamak için Tokyo’da bulunan Toyosu Balık Pazarında açılan mezatta birçok balık satıldı ancak aralarından biri, bu sene gerçekleştirilen geleneksel balık mezadı etkinliğinin en pahalı balığı olmayı başardı. Sabah saat 05.00 sularında başlatılan balık mezadındaki onlarca balık kıran kırana geçen bir açık artırmada satışa sunuldu ve bunların arasından en yüksek fiyat bir orkinos balığına verildi.

Mavi yüzgeçli bir orkinos balığı, 193,2 milyon Yen’e (yaklaşık 11 milyon TL) alıcı buldu. Kıran kırana geçen açık artırmanın ardından satılan mavi yüzgeçli orkinos balığının ağırlığının 276 kilogram olduğu belirtildi. Japonya’nın kuzeydoğusundaki Aomori eyaletinde bulunan bir balıkçı teknesinin yakaladığı orkinos balığının kilosunun fiyatının yaklaşık 700 bin Yen (yaklaşık 39 bin TL) olduğu açıklandı. Açık artırmayı kazanan kişi ise Kiyoshi Kimura oldu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu