Avcılık

Sakarya’da Kaçak Avcılıkla Mücadele

Sakarya’da kaçak avcılıkla mücadele kapsamında yapılan denetimlerde 1 adet teyp ele geçirildi, 5 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekiplerince il genelinde kaçak avcılıkla mücadele kapsamında yapılan denetimlerde 1 adet teyp ele geçirildi, 5 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Osman Demirel, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurallara aykırı avlanan avcıların, hayvanlara tuzak kurmaktan vazgeçmediklerini söyledi.

Demirel, haftasonu yapılan denetimlerde 96 avcının kontrol edildiğini belirterek, şöyle konuştu :

“Bu çalışmalarda 5 kişiye yasal işlem yapıldı ve 2 bin 402 lira cezası verildi. Çalışma kapsamında 1 av teybine el konulduğunu ve ekipler tarafından imha edildi. Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan teyp avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır.”

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Trafikte hatalar yapıldımı Ehliyet gidiyor.Şu bohçacıların yaptığına bakın:Birde gülünecek kadar az miktarda Para cezası verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu