Balıkcılık

Sapanca Gölü’nü 24 saat izliyorlar

SAKARYA ve Kocaeli’nin içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü, doğal güzelliğinin bozulmaması için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekiplerince 24 saat izleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Sakarya ve Kocaeli’nin içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nün korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Göl seviyesi, bulanıklık, PH değeri ve debi gibi kontrollerinin yanı sıra göl çevresinde yapılan denetimlerle gölün ekolojik dengesinin korunması amacıyla Sapanca Gölü 24 saat izleniyor. SASKİ ekiplerince göl sınırları içi ve beslendiği dereleri koruyarak göl çevresinde sürekli olarak temizlik çalışması yapıyor.

SASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri gölün temizliği için duyarlı olunması çağrısında bulunarak, “SASKİ olarak hem Sapanca Gölü’nün mevcut su kalitesinin korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi, hem de Sapanca Gölü’nün doğal güzelliklerin korunması amacıyla birçok alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Gölü sadece sınırları içerisinde değil, beslendiği dereler ile havza bazında koruyoruz. Göl ve çevresinde kaçak yapılaşma, gölün kirletilmesi ve kaçak avcılık konusunda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Sapanca Gölü çevresinde ve onu besleyen derelerde önemli temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Sapanca Gölü ülkemizdeki önemli doğa harikalarından biri. Ayrıca bizim de en önemli içme suyu kaynağımız. Bu noktada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Vatandaşlarımızın gölün korunması konusunda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Hem kurumumuzun, hem de vatandaşlarımızın gayretleriyle doğa harikası gölümüzü gelecek nesillere en iyi şekilde bırakacağız” diye açıklamada bulundu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu