Sıradışı Haberler

Satın alma, sahiplen…

Beşiktaş’ta evcil hayvan ticareti yasaklandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, “Evcil hayvan ticareti kabul edilemez bir işkencedir. Bu işkenceyi sonlandırma kararını yaşama geçiriyoruz” dedi.

Beşiktaş Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde evcil hayvan ticaretini yasakladı.

7 Eylül Pazartesi toplanan Beşiktaş Belediye Meclisi ilçe sınırlarında evcil hayvan satışının yasaklanması konusunda meclise bir öneri getirmişti.

Öneri bugün kabul edilerek Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde evcil hayvan ticareti yapılması yasaklandı.

Bir Gün’de yer alan habere göre, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şöyle konuştu:

“Her canlının yaşam hakkını savunuyor ve bunun gereğini yapıyoruz. Evcil hayvan ticareti kabul edilemez bir işkencedir. Bu işkenceyi sonlandırma kararını yaşama geçiriyoruz. Yeni bir anlayışla hayatı, doğayı ve bütün canlıları kapsayacak bir yaklaşımı Beşiktaş’ta başlatıyoruz. Bugün ilk adımı atarak Belediye Meclisi’mizde süreci başlattık. Hayatı paylaştığımız dostlarımızın iyiliği için çalışmayı sürdüreceğiz.”

Akpolat, Twitter’dan yaptığı paylaşımda evcil hayvan satışlarının sadece petshop’larda değil, başka yerlerde de yapıldığını bildiklerini belirterek, ilçe sınırları içinde evcil hayvan satışı yapanların kendilerine bildirilmesini istedi.

Kaynak: bianet.org

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu