Anasayfa / Balıkçılık Kararları / Sazan Balığı Avlama Sezonu Kapandı

Sazan Balığı Avlama Sezonu Kapandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 31 Ağustos 2016 tarihine kadar geçerli olan Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 3/2 Numaralı Tebliği gereğince sazan balığı avlama sezonu 15 Haziran 2014 tarihine kadar kapandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci, “Denizlerimizde ve iç sularımızda doğal yaşam alanlarının korunması, buralarda bulunan su ürünleri kaynaklarımızdan amatörce yararlanılması, sorumlu ve sürdürülebilir avcılık için amatör balıkçılığın belirli kurallar çerçevesinde yapılmasını sağlamak amacıyla sazan balığı avlama sezonu 15 Haziran 2014 tarihine kadar yasaklandı” dedi.
Tüm amatör balıkçıların bu yasağa uyması gerektiğini belirten Keçeci, “Amatör balıkçılarımızın bu tarihlerde olta ile sazan balığı avcılığı yapmamaları ve tebliğin ilgili hükümlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Tebliğe uymayan avcılarımıza ceza-i işlem uygulanacaktır” ifadelerini kaydetti.

Hakkında SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tonlarca Balığa el konuldu

Balık boyu sınırına uymayan balıkçılara ikinci dalga operasyon geldi. Balık halindeki operasyonda ...