Yeşil Doğa

Şimdi de “Eşek Arısı” istilası…

1

Coronavirüs salgını can almaya devam ederken, Avrupa başka bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Öldürücü dev eşek arıları Çin’den Fransa’ya “yanlışlıkla” yayıldı. Şimdi de İngiltere’ye doğru yol aldıkları bildiriliyor.

Tek bir iğneyle öldürebilen’ ölümcül dev eşek arıları İngiltere yönünde ilerliyor. 2004 yılında Çin’den Güney Fransa’ya yanlışlıkla ithal edildi, Fransa ve komşu ülkelere hızla yayıldı.
Çin’den Fransa’ya yanlışlıkla yayılan ve Avrupa’da da kendisini hissettiren Asya dev eşek arılarının İngitere’nin bazı kentlerinde görüldüğü iddia ediliyor. Tek bir iğnesi ile öldürebilme özelliğine sahip olduğu vurgulanan bu arıların, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.
Asya dev eşek arısının oldukça büyük hasara yol açabileceği bilim insanları tarafından kanıtlandı. 5 cm’lik Asya dev eşek arısının sokması kurbanlarını alerjik soka soktuktan sonra öldürebilmekte. Uzmanlar, eşek arısı istilasıyla başedebilmenin yolunun, yuvalarını yok etmekten geçtiğini belirtiyor

1

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu