Sıradışı Haberler

Sivas’ta köpeği köprüden asarak öldürdüler…

Sivas’ta köpeği canlı canlı köprü demirlerine asarak ölüme terk ettiler. Eskişehir’de bir kediye uygulanan vahşetin hayvanseverleri ayağa kaldırmasından sonra, Sivas’ta bir köpeğin köprünün demirlerine asılarak ölüme terk edildiği ortaya çıktı.

Sivas’ta hayvan vahşeti. Sivas’a bağlı Gemerek ilçesinde bir köprünün demirlerinde boğazına bağlanan iple asılmış bir köpek fark edildi. İpi keserek köpeği indiren vatandaşlar, hayvanın öldüğünü belirledi. Olayı gören vatandaşlar, cep telefonu ile vahşeti görüntüledi. Gemerek Belediye Başkanı İrfan Sağırkaya ise, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Sağırkaya, olayın Burhan köyünde Kızılırmak nehri üzerindeki bir köprüde yaşandığını belirtti. Bu tarz olayların yaşanmasından duyduğu üzüntüyü ifade eden Sağırkaya ” Bu durumun takipçisi olsak verilecek ceza ya 300 lira para cezası ya da 5 maç Sivasspor maçına gelmemeleri oluyor. Bu konuda yaptırımlar yeterli değil. Tabi ki hayvanların haklarını korumayı biz de isteriz. Ama hem yaptırımlar hem de bu konu için ayrılan bütçeler yeterli gelmiyor” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu