Sıradışı Haberler

Sivrisinek ısırması

Sivrisinekler yaz mevsiminin başlagıcıyla beraber bulaşıcı hastalıkları da beraberinde taşıyarak insan oğlunun oldukça rahatsız edici ve bazen ciddi sağlık problemlerine yol açabilen canlılardır. Hemen hemen hepimiz sivrisinek ısırmalarına maruz kalıyoruz ve sonucunda da çekilmez kaşıntı ve alerjik problemlerle karşı karşıya kalıyoruz. İşte tam bu noktada bu kaşınmaların en aza indirgenebilmesi için yapılacak bazı önerilerimiz var.

1. Sivrisinek ısırmalarında en çok başvurulan kısa tedavi yöntemi  asitli yiyeceklerdir. Örneğin; Karpuz  suyunun, ısırığın olduğu bölgeye temas ettirilmesi iyi bir sonuç vereblir.

2. Kaşıntının olduğu bölgeye lokal bir müdahalede bulunmak ve bunun için, Nohut tanesi büyüklüğünde diş macunu sürmek, kaşıntının verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırır ve  serinlik hissini de beraberinde getirir.

3. Aspirin ezilerek toz haline getirilir ve soğuk su ile karıştırılır, elde edilen karışım ısırığın olduğu bölgeye uygulanır. Kaşıntının hafiflediği yada tamamen ortadan kalkması elde edilen iyi sonuçlardan biri olarak kabul edilebilir.

4. Hazırlanan lapa, ince bir zar şeklinde ısırığın olduğu bölgeye sürülerek te sonuç elde etmek mümkündür.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu