Avcılık

Söke’de Av Sezonu 26 Şubat’ta Sona Eriyor

Söke Avcılık, Atıcılık, İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, Söke’de av sezonunun 26 Şubat’ta sona ereceğini belirterek, kaçak, belgesiz veya yasak bölgelerde avlanmanın cezasının 245 TL’den başlayıp 4 bin TL’ye kadar çıktığını söyledi.

Her geçen gün kuş neslinin azaldığını belirten Özat, “Artık avlanacak kuş bulmak zorlaşıyor. Kuş nesli doğada sürekli azalırken, domuz popülasyonu artıyor. Sezonun son avını pazar günü yapacak olan avcılar daha sonra tüfeklerinin bakımlarını yapıp evlerinin bir köşesine bıraksınlar. Ağustos ayına kadar tüfeklerini bir daha ellerine almasınlar” diye konuştu.

-Kaçak avın cezası büyük-

Özat, avcıların kaçak av yapmamasını, avcılık belgeleri, avlanma pullarının olması gerektiğini ifade ederek, “Bunun yanında yasak dönemde de avlanmasınlar. Kaçak avlanmanın cezası çok büyük. Para cezasının yanında tüfeklere el koyma, hapis cezaları da verilebiliyor. Para cezaları 245 TL’den başlayıp 4 bin TL’ye kadar yükselebiliyor. Avcılık belgesi olmadan avlanan Tuzburgazı’ndan 5 avcımız geçtiğimiz hafta yakalandı. Köylerde avcılık kursu açmaya talibiz. En az 25 kişi toplanıp kulübümüze başvurdukları takdirde hemen kurs açabiliriz. Muhtarlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu