Balıkcılık

Tam 55 kiloluk akya…

BODRUM’da, teknesiyle denize açılan amatör balıkçı Ilgaz Bariç, olta ile yakaladığı 55 kilo ağırlığındaki akya ile görenleri şaşkına çevirdi.
Yanında bir arkadaşıyla sabaha karşı sekiz metrelik teknesiyle Bodrum’a üç mil uzaklıktaki Kara Ada açıklarına giden inşaat mühendisi 40 yaşındaki Ilgaz Bariç, denize olta attı. Bütün ölü balığı yem olarak kullanan Bariç, oltanın sallanmaya başlamasıyla usulca çekmeye başladı. Oltaya takılan dev balığı gören Bariç, gözlerine inanamadı. Oltaya dev bir akyanın takıldığını gören Ilgaz Bariç, 55 kilo ağırlığında ve 1.70 metre uzunluğundaki balığı arkadaşının da yardımıyla 1 saat 15 dakika süren bir çabanın ardından tekneye alabildi.
Dev balığı oltayla yakalamanın gururunu yaşayan Bariç, “Balık oltaya tam seksen metre derinlikte takıldı. Daha önce de 10-15 kilo civarlarında Akya avlıyorduk. 15 yıldır bu bölgede avlanıyorum. Olta ile yakalanan böyle büyük akya görmedim. Ben de balıkçılarda çok şaşırdık. Balığı tekneye çekmek için iki kişi tam 75 dakika olağanüstü bir çaba sarf ettik. Ama buna değdi. Bu balığı kaçırsaydım üzüntüm çok büyük olurdu” dedi. Bariç’in, yakaladığı akyanın değerinin 1250 lira olduğu öğrenildi.

Tam 55 kiloluk akya...
 

 

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu