Sportif Balıkçılık

Turna Balığı Av Yasağı Sona Erdi

Turna (Oklama) Balığı ve Doğal Alabalık Avı 1 Nisan Tarihi İtibari İle Serbest…
Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER Başkanı Engin Uztürk, amatör olta balıkçılarının dört gözle beklediği Turna (Oklama) Balığı ve Doğal Alabalık avının 1 Nisan tarihi itibari ile serbest olduğunu belirtti.
Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümleri gereğince, 15 Aralık’tan bu yana avlanılması yasak olan Turna Balığı ve Doğal Alabalık avının 1 Nisan itibarı ile serbest olduğu, Amatör balıkçıların avlanırken adet ve boy limitlerine uymaları, uymayanları ise uyarmaları gerektiğini belirten Başkan Uztürk “Turna Balığı 40 santimin üzerinde, günde en fazla 10 adet, Doğal Alabalık ise 20 santimin üzerinde, günlük en fazla 3 adet avlanılabilecek. Yasağa uymayanlara ağır para cezaları uygulanacak” dedi.

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, açıklamasını şöyle tamamladı: Dernek olarak, başta üyelerimiz olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm amatör balıkçılara yönelik, balık türlerinin korunması, yaşatılması ve bilinçli avcılık için bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor. Av yasağıyla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordine içindeyiz. Yasaklara uyulması konusunun sıkı takipçisi olacağız. Temiz çevre, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir avcılık dileğiyle herkese rast gelsin diyorum”

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu