Sportif Balıkçılık

Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nce (KAMADER) “6’ncı Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması” 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Derince ilçesinde gerçekleştirilecek.KAMADER Başkanı Engin Uztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 gün sürecek yarışmanın İshakçılar köyündeki Tahtalı Baraj Göleti’nde yapılacağını, yarışmaya yurt içi ve dışından sazan avcılarının katılacağını söyledi.
Amaçlarının sportif sazan balıkçılığı ve modern sazan avcılığını kamuoyuna tanıtmak ve amatörlük ruhunu geliştirmek olduğunu ifade eden Uztürk, “Bilinçli ve sürdürebilir, çevreye ve yaban hayatına saygıyı ön planda tutan bir avcılığın yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu nedenle yarışma heyecanı ile olta balıkçılarını bir araya getirerek kaynaşma, yarışma kültürü, paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yarışmanın en büyük ve en çok balık tutma olarak 2 dalda yapılacağını kaydeden Uztürk, sportif balıkçılık anlayışı içinde tutulan balıkların fotoğraflanacağını ve zarar verilmeden suya salınacağını söyledi.

Uztürk, “Yarışmada tutulan balıklar, konusunda uzman hakemler tarafından değerlendirilecek. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Ayrıca, ‘Doğa ve İnsan’ konulu bir de ödüllü fotoğraf yarışmamız olacak. Amatör olta balıkçılarını bu yarışmaya davet ediyorum. Yarışmacılara şimdiden rastgele diyorum” dedi.

Uztürk, yarışmayla ilgilenenlerin “www.kamader.org.tr” internet sitesinden bilgi alabileceklerini belirtti.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu