Balıkcılık

Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER tarafından düzenlenen “6. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması” 30 Ağustos’ta Derince’deki Tahtalı Göleti’nde başlayacak.KAMADER Başkanı Engin Uztürk yaptığı açıklamada, Derince ilçesi Tahtalı Göleti’nde 30 – 31 Ağustos, 01 – 02 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmanın kesintisiz olarak 72 saat süreceğini belirtti.Uztürk, yarışmanın 30 Ağustos Perşembe günü saat 13.00’te kura çekimi ile başlayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Sazan balığı tutma yarışmamız, Türkiye’de sportif amatör olta balıkçılığının tek örneği olması bakımından çok önemlidir. Sportif balıkçılık dünyada oldukça yaygın olmasına rağmen, ne yazık ki ülkemizde çok fazla bilinmiyor. KAMADER olarak bu anlayışın yaygınlaşması için etkinlikler düzenliyoruz. Sportif balıkçılıkta, yakalanan balıklar, fotoğraflanarak zarar verilmeden suya salınır.”

KAMADER’in düzenlediği Sazan Balığı Tutma Yarışması’nın Türkiye’de tek olduğunu ve etkinliğe uluslararası yarışmalarda dereceye giren çok sayıda yabancının katılacağını belirten Uztürk, bu yıl 1 ay öncesinden 50 takımlık kontenjanın dolduğunu, ek kontenjan açılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Uztürk,”Sportif balıkçılık ve modern sazancılık için el ele” sloganı çerçevesinde, bilinçli ve sürdürülebilir avcılık ile doğal hayatın korunmasına yönelik yapılan yarışmaya, amatör olta balıkçılığına gönül vermiş herkesin davetli olduğunu söyledi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu