Avcılık

Yaban Keçisi Vuran Şahsa Rekor Ceza

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzincan İl Şube Müdürlüğü Tercan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne 11 Haziran’da yaban keçisi vurulduğu ihbar edildi. Konarlı Köyü’nün Ziyaret Tepe mevkiine gelen yaylacılardan İ.H’nin, bir yaban keçisini vurduğu ve bir yaban keçisini de yaraladığı şeklinde gelen telefon ihbarı üzerine bölgeye gidildi. Yapılan araştırma sonucu şahsın çadırının yanında bulunan yaban keçisi kafasının dişi bireye ait olduğu ve 1 yaşında olduğu veteriner tarafından tespit edildi.

Şahıs, yaban keçisinin birini öldürdüğünü diğerini de yaraladığını itiraf ederek, ölen keçiyi çadırların olduğu yere getirerek parçalayıp komşulara dağıttığını söyledi. Diğer yaralı yaban keçisini de aradığını fakat bulamadığını söylemesi üzerine, yaralı keçinin bulunup tedavi edilmesi maksadıyla arama çalışmaları başlatıldı.

Yaban keçisini vuran şahsa 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununun 12, 4.1.1, 5.1-5.2.1, 14.2.2, maddeleri gereğince  toplam 1.360,00.-TL. İdari para cezası ve 24.000,00-TL. tazminat olmak üzere toplam 25.360,00.-TL. cezai işlem uygulandı.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu