Sağlıklı Yaşam

Yabani iğdenin bilinmeyen faydaları…

Yabani iğdenin gençlik aşısı etkisi olduğu söyleniyor. İçerisinde tek omega 7 barındıran meyve olan yabani iğde uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Doğadaki tek Omega 7 kaynağı olma özelliği olan ve meyve olarak hemen hemen hiç tüketilmeyen yabani iğdenin, faydalarına dikkat çektik.

Yabani iğde meyvesi uzun yıllardır Çin, Rusya ve Avrupa’da bitkisel tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Ağacın yaprakları, çiçekleri, meyvesi ve yağı ayrı ayrı etki göstermektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren yabani iğde cilt sağlığına, kemiklere ve diş etlerine de iyi gelmektedir. Vücut hücrelerinin onarılması için hayati öneme sahip olan kolajenin üretilmesini de sağlayan yabani iğde, yaralanmalar sonucunda iyileşme sürecini kısaltmaktadır.

Henüz araştırmalar devam etse de, yabani iğdenin kan şekerini düzenlediği bilinmektedir. Diyabet hastalığı olan kişiler doktorlarına danışarak önerilen miktarda yabani iğde tüketebilir.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu