Sıradışı Haberler

Yasak Av Facebook’ta

Yasak Avladığı Hayvanların Fotoğrafını Facebook’ta Paylaşınca Yakalandı.Sakarya’da yasak avlanan bir kişi sosyal paylaşım sitesinde avladığı hayvanların fotoğrafını yayınlayınca yakalandı. 1 adet şahin, 7 adet karatavuk vurduğu belirlenen şahsa Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri 946 lira idari ceza uyguladı. Kaçak avcının 9 bin 600 TL de tazminat ödenmesi istendi.Sakarya’da yaşayan Hüseyin K.’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında paylaştığı fotoğrafı pahalıya patladı. .Avlanması yasak olan şahin ve karatavukları avlayan ve fotoğraflarını sitesinde paylaşan Karagöz, başka bir kullanıcı tarafından ihbar edildi. Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü e-posta yolu ile gönderilen ihbarlar üzerine harekete geçti. Hüseyin K.’ya ait olduğu belirlenen bir sosyal paylaşım sitesinde yer alan fotoğraflarda av yasağı ve koruma altında bulunan şahini avladığına dair bilgilere ulaşıldı. Ayrıca sitede yayınlanan 7 adet karatavuğu da yine yasak olarak avladığı belirlendi

Sosyal paylaşım sitesindeki fotoğraflardaki şahsın kimlik bilgilerine ulaşan Orman Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, muhtarlık kanalı ile Hüseyin K.’nın ikamet adresini buldu. Kurum Hüseyin K.’nın sitesinde yayınladığı fotoğraflarla birlikte tebligat gönderdi. Sahip olduğu avcılık ile ilgili belgelerle birlikte kuruma bilgi vermesi istendi.

İLGİNÇ SAVUNMA: ARKADAŞLARIMA HAVA ATMAK İÇİN PAYLAŞTIM

Hüseyin K. kuruma verdiği savunmada fotoğraflarda vurulmuş olduğu belirtilen yaban hayvanlarını kendisinin vurmadığını, arkadaşlarına hava atmak amacıyla daha önce vurulmuş olarak bulduğu hayvanların fotoğrafını çekerek sitesinde yayınladığını savundu. Kendisinin avcılıkla da ilgisinin olmadığını beyan eden Hüseyin K. suçlamaları kabul etmedi.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Hüseyin K.’nın ifadesini paylaşım sitesindeki beyanlar doğrultusunda çelişkili bularak suç işlediği kanaatine vardı. Hüseyin K. hakkında Kara Avcılığı Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca, toplam 946 TL İdari Yaptırım cezası uygulandı. Ayrıca sitede yer alan ve vurduğunu beyan ettiği 1 adet şahin, 7 adet karatavuk için de toplam 9 bin 600 lira tazminat raporu düzenlendi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu