Sıradışı Haberler

Yaşlı Adam Kurdu Elleriyle öldürdü

Bilgöl Solhan’ın Yiğitharman köyünde yaşayan Zeki Cane (73) süpürge olarak kullanılan çalıları toplamak için için kırsal alana gitti.

Burada bir kurdun saldırısına uğrayan ve yaralanan Cane, Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Cane, boğuşma sırasında eline geçirdiği taşla kurdun kafasını ezerek öldürdüğü ve canını zor kurtardığını söyledi.

AYAĞIMI ISIRDI

Kurtla boğuştuğuna ve kendisinin kurdu öldürdüğüne kimsenin önce inanmadığını vurgulayan Cane, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ahırları temizlemek için çalıdan süpürge yapıyoruz. Atımı bağladıktan sonra 2 ağacın arasından geçerken bana doğru bir kurt geldiğini fark ettim. Karşı karşıya kaldığım için kaçamadım. Ardından bana saldırdı ve ayağımı ısırdı. Ayağımı çektim ancak bu kez elimi ısırdı.”

2 SAAT BOĞUŞTUK

Baktım ki ölüm önüme geldi. Mecbur kaldım böyle güreş tuttum yere attım. Birlikte yuvarlandık, bir yokuştan aşağı düştük. Orada elime bir taş geçirdim ve kurdun ağzına vurdum. Belki 2 saat boğuştuk. Öldüğüne kanat getirdim. Kalktım daha büyük bir taş alarak kafasını ezdim. Ardından atıma bindim ve geldim.”

El ve ayaklarından yaralanan ve hayati tehlikesi bulunmayan Cane’nin tedavisi sürüyor.

Öte yandan, Cane’nin yakınlarının, kuduz tehlikesine karşı kurdun leşinden numune almak için olay yerine gittikleri öğrenildi.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu