Avcılık

Zonguldak’ta 102 kaçak avcıya para cezası

ZONGULDAK’ta, geçen Ağustos ayından bu yana kaçak ve usulsüz avlandığı belirlenen 102 kişiye 100 bin lira para cezası uygulanırken, 59 tüfeğe de el konuldu.
Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Sezgin Örmeci, 2016- 2017 av sezonu boyunca av koruma ekiplerinin usulsüz avlanan kaçak avcılarla ilgili denetimlerini sürdürdüklerini söyledi. Örmeci şöyle dedi:
“Bu sezon yapılan denetimlerde 102 avcıya 100 bin lira idari yaptırım yapıldı. 59 tüfeğe el konuldu. Para cezasının yanı sıra hayvan tür ve sayılarına göre tazminat parası da var. Ele geçirilen av tüfeklerini ise sezon bitiminde ihaleye çıkarıyoruz. İhale yoluyla uygun görülen silahların tekrar satışını gerçekleştiriyoruz. Elde edilen gelir devletin hazinesine gidiyor.”
KIŞ DÖNEMİNDE ARTIYOR
Bilinçsiz ve usulsüz avcılığa geçit vermediklerini ifade eden Örmeci, “Özellikle kış döneminde yoğun bir avcılık faaliyeti yaşanıyor. Biz de denetim ve kontrollerimizi artırıyoruz. Kentte 3 bin 100 belgeli avcımız var. Bu anlamda eğitimlere de büyük önem veriyoruz. Geçen yıl avcılıkla ilgili 25 kurs açıldı. Yaklaşık 500 avcıya sertifika verildi” diye konuştu.

SuperMuzo

Merhaba Sevgili Yaban Dostlarım Web Siteme Eklenmesini istediğiniz Haberleri ve Konuları yabanclub@yahoo.com veya Değerli Arkadaşım ve Website Kurucusu WebmasterMeMo mastermemo@gmx.de Adresine Mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu